Uchwyć miejską przyrodę w obiektywie - wygraj nagrody!

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Przyroda w Mieście”!

Podejdźcie kreatywnie do tematu i przedstawcie na swoich zdjęciach nie tylko piękno przyrody, ale też i korzyści dostarczane przez przyrodę mieszkańcom miasta, jak i związki ludzi z przyrodą w mieście.

Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody w postaci książek o tematyce fotograficznej. Oprócz tego wybrane zdjęcia zostaną zaprezentowane na łamach poradnika dla miast wydawanego przez Fundację Sendzimira „Przyroda w mieście – niewykorzystany potencjał miast” oraz zostaną zaprezentowane na wystawie pozakonkursowej w Galerii Kina Charlie w Łodzi.

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY - INFORMACJA O WYNIKACH

Na Wasze prace czekamy do 15.01.2012, zdjęcia możecie przesyłać na adres: office@sendzimir.org.pl.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Sendzimira oraz Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS, współorganizatorem wystawy jest kino Charlie w Łodzi.

Nadesłanie prac na konkurs stanowi jednocześnie deklarację, że osoba nadsyłająca zdjęcie/a przyjmuje warunki Regulaminu Konkursu.


 

Co to są usługi ekosystemów? Tłumaczy dr Jakub Kronenberg z Fundacji Sendzimira: 

Korzyści dostarczane przez przyrodę mieszkańcom miast nazywamy usługami ekosystemów. Ekosystemy są podstawą życia, ale też podstawą funkcjonowania społeczeństwa i gospodarki. Dostarczają nam dóbr, oczyszczają powietrze, którym oddychamy, zatrzymują wodę w krajobrazie, stanowią siedlisko życia, a wreszcie stwarzają możliwości rekreacji, inspirują nas, koją nasze emocje... Relacja człowieka i przyrody to coś, co w tym konkursie interesuje nas najbardziej.

 

 

 

Patronat nad konkursem objął portal fotograficzny footoo.pl

 

 

ZałącznikWielkość
Regulamin Konkursu Fotograficznego.pdf243.2 KB