Ziołowy Zakątek – zwiększenie bioróżnorodności w Rudnie i Tenczynku

W ramach inicjatywy mieszkańcy Tenczynka i Rudna wspólnie stworzyli miejsca poświęcone ziołom i roślinom miododajnym. Ziołowe Zakątki, zwiększające bioróżnorodność przyrody powstały przy Zespole Szkół w Tenczynku oraz przy kaplicy kościelnej w Rudnie.
Mieszkańcy wybrali typowe, rodzime zioła i rośliny stosowane w życiu codziennym, m.in.: bluszczyk kurdybanek, lebiodkę pospolitą (czarne ziele), bylicę, boże drzewko, miętę, melisę, szałwię, krwawnik i dziurawiec. 

Inicjatywa została zrealizowana we współpracy z fundacją "Kobieta w Regionie" działającą w Tenczynku. Poniżej znajdują się zdjęcia z warsztatów, podczas których uczestnicy stworzyli piękne, ziołowe zakątki. Oto realizacja inicjatywy w Tenczynku: 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia z warsztatów sadzenia można znaleźć tutaj:

Tenczynek
Rudno

Przy każdym z zakątków ustawiono poidełko dla ptaków, ławkę dla mieszkańców oraz postawiono tablicę informacyjno-edukacyjna, mówiąca o tradycji święta ziół.

W Rudnie natomiast, zakątek prezentuje się następująco - po lewo zdjęcia z roku ubiegłego, po prawo możecie zobaczyć jak ogród wygląda obecnie. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

powrót do poprzedniej strony